Materiály

Materiály

Vše a více najdeš na našem novém e-shop >>> www.apasox.cz

Přehled nejpoužívanějších materiálů při výrobě ponožek SHERPAX ® .

Merino ponožky Bambusové ponožky Ponožky s ionty stříbra
Bavlněné ponožky Vlněné ponožky Thermocool
Coolmax Drytex


MULTITECH – ponožky se směsí MULTITECH

Ušlechtilá vlněná směs s funkčními vlákny s jemným omakem a zesíleným antibakteriálním účinkem. Jde o špičkovou vlněnou směsovou přízi pro funkční ponožky s posíleným antibakteriálním účinkem. Vlákno ovčí vlny má samo o sobě antibakteriální účinky, v případě příze Multitech jsou ještě posíleny ionty stříbra, permanentně uloženými v polyamidových vláknech. Multitech je ušlechtilá směs vysokého podílu jemné merino vlny s funkčním polyamidem. Ten navíc posiluje oděruvzdornost a elasticitu příze pro její použití v ponožkách. Možnost praní i sušení v automatické pračce. 70% vlna merino Superwash, 30% polyamid Silver.

Polyamidové vlákno (PA) – ponožky s polyamidem
Velmi odolné syntetické vlákno. Má vysokou pevnosti za sucha i za mokra, vysokou odolnost v oděru, vysokou pružnost.

Polyesterové vlákno (PE) – ponožky s polyesterem
Vyznačuje se velmi nízkou navlhavostí a naopak dobrou schopností odvádět vlhkost, čímž přispívá rychlejšímu odvodu potu od pokožky. Je díky svému kruhovému průřezu vysoce lesklé a výsledné textilii propůjčuje hedvábný vzhled a omak.

Elastan – ponožky s elastanem
Elastan je syntetický materiál. Velmi pružné vlákno s tvarovou stálostí. Vlákna elastanu se mohou bez následků natáhnout i na několikanásobek původní délky. K nejznámějším obchodním značkám patří Spandex, Lycra, Dorlastan. Elastan patří k nemačkavým materiálům.

Polypropylenové vlákno (PP) – ponožky s polypropylenovým vláknem
Syntetické vlákno, nejlehčí ze všech textilních vláken. Vlákno je odolné proti chemikáliím, má velmi dobrou pevnost v oděru, minimální navlhavost, termoizolační schopnost, nízký sklon k nabíjení statickou elektřinou a ke žmolkování. V omaku se PP vlákna neliší od ovčí vlny.

Viskóza – ponožky s viskózovým vláknem
Pevné umělé vlákno, které je příjemné na omak, dobře chladí a saje. Viskózové vlákno se vyrábí zregenerované celulózy, nejčastěji se jako základní surovina pro jeho výrobu používá dřevo nebo bavlna. Vlákno je jemné, k pokožce přívětivé, vyznačuje se dobrou savostí a nemačkavostí (v závislosti na struktuře tkaniny a také na poměru směsi s jinými vlákny). Při vyšších teplotách se však snadno sráží. Vlastnosti viskózových vláken jsou obecně velmi podobné bavlně.